Geoblog.pl    ceta    Podróże    Niemcy 2011    START :) Wrocław & plakietka ekologiczna...

START :) Wrocław & plakietka ekologiczna...

Polska, Wrocław

Start z Wrocławia o 08:00.

Co warto mieć jadąc samochodem do przede wszystkim zachodnich Niemiec i do najważniejszych miast?

...nalepkę ekologiczną....

"W Niemczech od stycznia 2008 roku wprowadzane są sukcesywnie tzw. strefy ekologiczne w celu ograniczenia emisji spalin. W wyznaczonych strefach mogą poruszać się wyłącznie pojazdy spełniające określone normy spalin potwierdzone tzw. nalepką ekologiczną z wpisanym nr rejestracyjnym. Powyższe regulacje dotyczą również pojazdów zarejestrowanych za granicą (np. w Polsce) oraz ruchu tranzytowego.
Wjazd pojazdem do strefy ekologicznej bez wymaganej nalepki skutkuje mandatem w wysokości 40 Euro, nawet w przypadku kiedy pojazd spełnia normy ekologiczne wymagane w danej strefie.
Strefy ekologiczne oznakowane są odpowiednimi znakami drogowymi wraz z tablicami informującymi o tym, które pojazdy (z jakimi kolorami nalepek), mogą wjeżdżać do danej strefy. "

We Wrocławiu polecam od ręki do zdobycia plakietka w Era Motor ul. Strzegomska 222a http://www.eramotor.pl/
Warto mieć przy sobie świadectwo homologacji, wtedy taniej bo 79zł [bez świadectwa ponad 90zł].

A na liście 'zielonej strefy' mamy sporo miast, bo:
- Berlin
- Stuttgarcie
- Tübingen

Ja
Ja - 2019-07-17 07:35
Niemcy jak pamiętam już chyba dwukrotnie mieli dopłaty do zakupu nowego samochodu pod warunkiem złomowania starego. Czy Polacy mieli taką ofertę?

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023