Geoblog.pl    ceta    Podróże    Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj 2012/2013    Khor Fakkan

Khor Fakkan

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Khor Fakkan

dzień 1
Dubaj - diba al fujairah - Khor Fakkan - Fujairah - Hatta - Dubaj

Ta wycieczka jest najciekawsza widokowo.
Dojeżdżając do diba al fujairah, autostrada 4 pasy biegnie po pasmach gór.

Khor Fakkan - to spokojne miejsce gdzie można zjeść dobre owoce morza.

Pomiędzy Diba a Khor Fakkan jest kilka plaż, w tym publicznych - tu można zanurzyć się w Oceanie Indyjskim.
Uwaga! W Emiratach istnieje coś takiego jak plaża rodzinna - oznacza to że będąc parą albo z kolegą raczej nie jesteście tam mile widziani, to plażę tylko dla rodzin z dziećmi.

Fujairah - jest dużym zatłoczonym miastem w tej cześć kraju, gdzie warto wybrać się tylko od fortu.
Fujairah Historic Fort

Hatta - jest najładniejszą miejscowością jaką widziałam w Emiratach
Na waszym miejscu zaczęłabym właśnie stad wycieczkę a skończyła w diba. Uważam nawet że warto się tu zatrzymać na nocleg.
Miasteczko to duża oaza z wieloma drzewami, pomiędzy górami a pustynią - uroczo na zachód słońca. Nie ma tu tego pospiechu i ruchu co w innych miastach, dlatego jest to dobre miejsce aby przyjrzeć się lokalnemu życiu.
Świetna i wielka Hatta Heritage Village robi na prawdę wrażenie. Wejście oczywiście za darmo. Można dużo dowiedzieć się o historii kraju i życiu ludności. Bardzo polecam.

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023