Geoblog.pl    ceta    Podróże    Karaiby: Martynika 2018    Gdzie spać na Martynice / Karaiby ?
2018

Gdzie spać na Martynice / Karaiby ?

Martynika
Martynika, Fort De France

Martynika podlega pod Francję, jest więc w Unii Europejskiej!
Zabieram zatem euro bo podobno nie ma z tym problemu.

Noclegi

Pierwszy research w Internecie od razu pokazał że nie jest to wyspa typu Jamajka gdzie królują hotele all inclusive. Widać wyraźnie że Francuzi preferują tańszy i swobodniejszy styl czyli wynajem całych apartamentów z własną kuchnią.
Można wynająć małe mieszkania po wielkie ville z basen.
Opcji jest całe mnóstwo..na portalach booking airbnb hotels..
Z tego co widzę praktycznie w ogóle nie ma tanich hosteli.. znalazłam jeden w stolicy ale w ogóle nie jest hostelem.
Widać jest to wyspa na wakacje wielorodzinne w większej ilości osób.
Prawdopodobnie są albo jest jeden tani camping..niestety tutaj bez znajomości francuskiego średnio mogę się doczytać w internecie.

Jako samotnie podróżująca zatem wybieram najtaniej i najbezpieczniej Airbnb.
Idac radami z Lonely Planet biorę 3 noclegi w 3 różnych miejscach:
Mam 9 dni czasu:
29.11-01.12 okolice La Trinité aby zobaczyc Caravelle
01.12-03.12 Fort-de-France aby pojechać na północ (niestety północna część wyspy ma bardzo drogie noclegi i kiepskiej jakości, to jest ta mniej rozwinięta turystycznie część).
03.12-07.12 La Diamant (aby polezakowac na najlepszych plażach południa).

Jeśli ktoś szuka turystycznego bardzo kurortu to podobno jest nim okolica: Les Trois-Ilets

Tak bede pożyczać auto. Komunikacja na wyspie nie jest zła podobno Ale jako że chce wejść na wulkan na północy wyspy i obejrzeć mniej turystyczne miejsca na południu to jest to jedyna opcja.

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023