Geoblog.pl    ceta    Podróże    CAMINO FRANCES - Camino de Santiago czyli Droga św. Jakuba 2019    Jaki wariant drogi wybrać? Jak dostać się na Camino de Santiago? Jak dostać się do Saint-Jean-Pied-de-Port ?
2019

Polska, Kraków

Camino de Santiago / Pilgrimage of Compostela / Droga św. Jakuba / Jakobsweg
– szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii.

Planuje przejść wariant klasyczny zwany Camino Francés / "The French Way" / Francuska Droga św. Jakuba
– jeden z najważniejszych szlaków w ramach dróg św. Jakuba.
Prowadzi z francuskiego Saint-Jean-Pied-de-Port do hiszpanskiego Santiago de Compostela.
Ważniejsze miasta mijane po drodze to m.in.: Pampeluna, Logroño, Burgos i León.

Aby dostać się z Polski do Saint-Jean-Pied-de-Port najszybsza wersja to samolot
sporo połączeń z Warszawy lub Krakowa

po moich poszukiwaniach wynika że
z Krakowa w kierunku Paryża lotnisko Charles de Gaulle Airport leci Easy Jet , stamtąd jedziemy pociągiem do Saint-Jean-Pied-de-Port
inna wersja:
z Krakowa linia Vueling Airlines do San Sebastian Airport i stamtąd pociąg/bus do Saint-Jean-Pied-de-Port / chyba że robimy Camino Norte to stamtąd busem/piechota do miejscowości startowej tej drogi Irun /
wersja która ja wybierałam na lot:
z Krakowa Ryanair do Lourdes–Pyrénées Airport i pociąg do Saint-Jean-Pied-de-Port

Lot Ryanair kupiłam raptem na 2,5 tygodnia przed wylotem , z bagażem podręcznym za 186 pln - lot kupiłam w jedną stronę bo mam czas i nie wiem kiedy/jak skończę drogę...

pamar
pamar - 2019-05-29 08:02
Moje marzenie :) Będę śledzić Twoją podróż z zapartym tchem i czekam na mój czas na Santiago. Oby w niedalekiej przyszłości :)

ceta
ceta - 2019-05-29 08:10
Dziękuję!
Postaram się co nieco opisać...
Ale w Camino chodzi o drogę przede wszystkim a nie żeby siedzieć tam w Internecie;)
Także raczej liczę na wyciszenie i sporo czasu off-line.
Chętnie odpowiem na pytania po.
Pozdrawiam

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023