Geoblog.pl    ceta    Podróże    Brazylia 2024    Brazylia: plan i kosztorys
2024

Brazylia: plan i kosztorys

Brazylia
Brazylia, Rio de Janeiro

W planie 14 dni. Od 27 marca do 10 kwietnia.
W tym terminie na północy Brazylii jest pora deszczowa, także nie zobaczymy Amazonki ani plaż przy Fortalezie.
Natomiast jest to najlepsza pogoda na Rio i wodospady Iguaçu.

Plan, ułożony przeze mnie, w raz z kwotami i miejscami spania przedstawia sie następująco:

==> 27.03
lot Frankfurt - Rio de Janeiro, z Lufthansa, tam i powrót za 3 osoby 1,944 Euro

==> 28.03-01.04
pobyt w Rio de Janeiro

Hotel:
Hotel Astoria Palace przy plaży Copacabana, 480 Euro za 3 osoby, 5 nocy ze śniadaniem

Plan w Rio:
- zwiedzanie Jezuska na górze z fast pass, bilety 73,14 Euro
- zwiedzenie gory Sugar Loaf z fast pass, bilety 135,91 Euro
- teatr, wystąpienie brazylijskiej samby, karnawału, bilety 74,29 Euro
Ginga Tropical – Music and Dance Show

==> 01.04-05.04
Lot:
lot z lotniska w Rio lokalnego, Santos Dumont Airport do miasta przy wodospadach Foz deIguazú (Cataratas)
z Latam Airlines, 3 osoby w jedna stronę 570,75 Euro :(

Hotel:
DoubleTree by Hilton Foz do Iguaçu Brazil, 454 Euro za 3 osoby, 4 noce ze śniadaniem

Plan:
- zwiedzanie wodospadów po brazylijskiej stronie
- zwiedzanie wodospadów po argentyńskiej stronie, tutaj należy wykupić wycieczkę, my kupiliśmy przez Booking
cena 187 Euro
Argentinian Side of the Falls - All Tickets Included

==> 05.04-09.04
odpoczynek na wyspie Ilhabela przy plaży

Lot tam:
czyli najpierw lot z IGU Foz do Iguacu/Cataratas International Airport do São Paulo GRU Guarulhos International Airport,
z GOL LINHAS AEREAS, ale bukowałam lot przez Booking.com bo na ich stronie płatność mi nie działa
cena za 3 osoby tego lotu to 378 Euro

Wypożyczenie auta:
Decydujemy sie na wypożyczenie auta aby dojechać na wyspę Ilhabela przy São Paulo i po to by przemieszczać sie po samej wyspie i być niezależnym od taxi.
Podobno bardzo dobra wypożyczalnia samochodów to localiza
Ja bukuje ich ofertę na Booking.com bo jest taniej ;)
Za 5 dni wraz z dwoma kierowcami i pełnym ubezpieczeniem SUV wychodzi za 286 Euro

Hotel na wyspie:
Plaza Inn Pousada do Capitão,
na stronie maja taniej niż na Booking.com, 4 dni ze śniadaniem, 347 Euro

Lot powrót:
Powrót do Rio również z GOL LINHAS AEREAS https://www.voegol.com.br/ , bukowanym na Booking.com
São Paulo (GRU) - Rio de Janeiro (GIG)
za 3 osoby bilety wyszły 283,50 euro

==> 09-10.04
jedna noc w Rio de Janeiro, przy lotnisku przed długim lotem do domu
Linx Galeão, cena za noc 126 Euro

To wszystko bukowałam z domu na około miesiąc przed wylotem. Hotel w Rio wcześniej bo to akurat Wielkanoc.

Czyli całość wraz z 3 lotami na miejscu, lotami z/do Europy, wszystkimi hotelami, śniadaniami, autem na 5 dni, atrakcjami w Rio i wodospady zamyka sie w około 5,300 Euro za 3 osoby.

Zdaje sobie sprawę, ze wiele rzeczy szczególnie hoteli można zrobić taniej, inaczej wybrać, tylko ze ja podróżuje z 3latka i w wieku 40 lat plus chce już sobie ułatwić życie w podróży ;) Dlatego każdy hotel musi mieć basen, jako terapia zajęciowa ;)

Do tego dojdą lunchy, obiady, przejazdy, inne atrakcje. Co opisze po powrocie.

Pozdrawiam! :*

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023