Geoblog.pl    ceta    Podróże    Indie 2014    Varanasi - na co uważać, gdzie spać, co zobaczyć

Varanasi - na co uważać, gdzie spać, co zobaczyć

Indie, Varanasi

"Najświętsze miasto Indii - Varanasi"
"Ponieważ kremacja w tym miejscu daje pewność świętości, dwa umieszczone tu krematoria - ogniska nad brzegiem Gangesu płoną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, otoczone tłumami żałobników oraz turystów. Zwłoki zwozi się tu z całych Indii, mniej zamożni przyjeżdżają tu, aby czekać na śmierć na miejscu - nie obciążając rodzin kosztami transportu... "

----------------------------------------------------------------------------------------------

Na pewno warto tu spędzić więcej czasu niż tylko 24 h
My zostaliśmy 3 dni
czas tu inaczej płynie - wolniej - i w całym tym chaosie spokojniej jakoś
Koniecznie trzeba zobaczyć:
- ceremonia w main Ghat
- popływać łodzią i z łodzi tez ceremonie zobaczyć
- Assi Ghat
- krematoria oba w tym Manikarnika Burning Ghat

Niekoniecznie jak macie więcej czasu:
- Durga Temple monkey temple
- Sarnath i deer park

===================================

Z tym zaczepianiem wcale nie jest tu tak źle jak mówią czy piszą
- podróżując jako para raczej starczy zdecydowane "no" i należy wyglądać jakby sie wiedziało co sie robi i gdzie idzie ;) inaczej kazdy będzie chcial nam "pomóc" na swoj sposob

Co może Ci sie przydarzyć w Varanasi:

1. mówią że Twój hotel spłonął jak zapytasz którędy , albo ze zalała go woda
2. tuk tukowcy i riskiarze zawsze oferuja abyście zajrzeli z nim do jego sklepu kolegi albo do silk factory
Najlepiej w ogóle nie podawac komuś ręki i byc czujnym czy za chęcią niesienia pomocy nie czai sie interes..
3. browar jest w sprzedaży ale tylko spod lady na lewo - 8% piwko puszka duza mocne za 150 INR sztuka jak dla nas bialych /ciezko tu sie targowac bo to nielegalny biznes / w Mumbai w normalnym sklepie puszka kosztowała 100 INR /
papierosy paczka po 95 INR wszędzie
4. jest hasz jest opium zależy kto co lubi i czego sie nie boi
5. łodzie po Gangesie powinny kosztować 50 INR od osoby ale raczej za 100-150 INR pojedziecie - lepiej dogadywac sie o łódz bezpośrednio przy main ghat z wioślarzami niz przez hostel
6. do środka słynnego Golden Temple nie wejdziecie - chyba że wasza religia do hinduizm - nie wolno wnosić nic poza paszportem i pieniądzmi, ostra kontrola i dokładne macanko
7. polecam GPS w androidzie , google maps offline - czasem lepiej sie idzie z tym po krętych uliczkach
8. jak kogoś interesuje jedwab to warto go kupić właśnie w Varanasi

-----------

Spaliśmy przy main Ghat w Shiva Guest House
D. 20/14, Munshi Ghat, Waranasi 221001, Indie
Polecam , sympatyczna rodzina , piękny widok z samej góry

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023