Geoblog.pl    ceta    Podróże    Indie 2014    Varanasi => Delhi / jak wynając kierowcę z samochodem w Indiach i czy warto /

Varanasi => Delhi / jak wynając kierowcę z samochodem w Indiach i czy warto /

Indie, Delhi

Podsumowując Varanasi to najlepsze miejsce jakie widziałam w Indiach, w Azji, w całym swoim życiu ... tyle mistycyzmu ...

Ale jak to napisał autor jednego bloga:
"Przechadzka po ghatach to także test na cierpliwość. Niemal co dziesięć sekund ktoś o coś pyta: Boat? Massage? Silk? Hash? Opium? Boat, cheap price, Indian price? Massage? You need something? Boat? Hash? Opium? Heroin? Where are you from? Postcard? Have a look my shop? Hello? What’s your name? Boat… good price? Room?" Sir boat ??!!!!! MADAM !!!!!!!!!!!!!!!

---------------------------------------------

śmigamy lotem wewnętrznym z lotniska w Varanasi do Delhi

lot trwa tylko 1.15 h a normalnie autem to 8 h albo pociagiem 12 h ...

Tym razem lecimy IndiGo - nowy pachnacy samolocik - linia godna polecenia !! klasa easyjet lub airberlin - super

Air India to chyba najgorsza ich linia wewnętrzna ...

-----------------------------------------------

Ladujemy w Delhi

Jako że przez wizyte w Varnasi czas bardzo nam się skurczył – a chcemy zwiedzic Delhi Agre Jairpur – postanowiliśmy wynająć kierwoce z samochodem
Jest to słynny sposób podróżowania w Indiach i na Sri Lance

Firme oferujaca takie usługi znalazlam z 2 miesiace przed wyjazdem na tripadvisor Rajasthan Four Wheel Drive http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g304555-d1209666-Reviews-Rajasthan_Four_Wheel_Drive_Pvt_Ltd-Jaipur_Rajasthan.html

firma to http://www.fourwheeldriveindia.com/
szef to Anil asinha@fourwheeldriveindia.com

Ale napisałam też z 30 mali do innych firm .. ;)
Ceny wszędzie kształtują sie podobnie – chciałam kierowce na 4 dni – odbiór w Delhi lotnisko, potem zwiedzanie Delhi, Agra, Agra nocleg, Jaipur zwiedzanie , 2 noce Jaipur i odwóz na Jaipur airport – dostałam oferty miedzy 13,000 a 18,000 tys INR ...
Mozna troche ponegocjowac przez maila – mi udało się ugrać tylko 1,000 INR zniźki – czyli za takie 4 dni zapłaciliśmy za dwie osoby 12,000 INR

Opłaca się wynająć takiego kierowce, bo zyskuje sie czas na przemieszczaniu – naturalnie jest drozej niz lokalnym transportem typu pociąg, bus, tuk tuk ... ale jak sie ma tylko 13 dni na miejscu i chce sie sporo zobaczyc to jest to dobry wydatek!
Relaksujące jest to że w momencie zwiedzania zabytków nie trzeba sie znów martwić o kolejny transport .... no i za kazdym razem przychodzisz do mile schłodzonego AC autka .. !

Plan ułożony prze zemnie wyglądał następująco: bez guide czy hoteli bo też wybraliśmy sami

01/10 Delhi airport at 12:20, fly: from Varanasi to New Delhi with IndiGo, our fly number is 6E-175 fast
visit Delhi India Gate , Red Fort, bazaars in Old Delhi, and drive to Agra in evening
stay night in Agra /we have a booking in hotel Sai Palace - Near South Gate Taj Mahal, 3/117, Chowk Kagzi, Tajganj,, 282001 Agra/

02/10 Agra - sunrise Taj Mahal, Agra Fort after drive to Jaipur
visit on the way Fathepur sikri and Abhaneri Step Well ,
stay night in Jaipur /we have a booking in Hotel Pearl Palace - Hathroi Fort, Ajmer Road, Jaipur, 302001 /

3/10 visit Jaipur, Royal Getor, Pink City, City Place, Jantar Mantar, Wind Palace-Hawa Mahal, and Dussehra festival - is this day ,

04/10 visit Amber Fort morning (we wont have more time here),
Jaipur drop in Jaipur airport our fly will be at 17:00, from Jaipur to Mumbai with GoAir, Terminal 2, fly number G8-392

--------------------

W Delhi olejcie Red Fort, lepiej pojechać tutaj: Świątynia Swaminarayan Akshardham

Poniżej macie listę restauracji gdzie warto coś zjeść:

Delhi: http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g304551-d808457-Reviews-Andhra_Pradesh_Bhavan_Canteen-New_Delhi_National_Capital_Territory_of_Delhi.html
(koło India Gate)

- bardziej w centrum

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023