Geoblog.pl    ceta    Podróże    Kolumbia 2015    Wrocław / Dlaczego akurat Kolumbia? / Plan / bilety

Wrocław / Dlaczego akurat Kolumbia? / Plan / bilety

Polska, Wrocław

Pamiętacie ten film "Miłość, szmaragd i krokodyl" z 1984 roku, z Majkelem Douglasem i Kathleen Turner?!

Ja tak...
Oglądałam go chyba z 100... razy i zawsze marzyłam że jak będę duża to pojadę kiedyś do Kolumbii :)
Oczywiście niekoniecznie po to aby z maczetą uciekać przez dżungle przed lokalnymi zbirami czy mafią...

Chodź kto ich tam wie :) Będzie to nasza pierwsza wyprawa na nowy kontynent - Amerykę Południową i jesteśmy bardzooo ciekawi.

Wybór Kolumbii oczywiście padł też dlatego że akurat trafił się tani lot.

Jak zawsze fly4free spisało się na medal wrzucając promocje
Trudno było odmówić takiej kwoty... z Ebookers.de tam i powrót za 2 osoby z ubezpieczeniem wyszło 638,24 Euro - czyli jakieś 2657,67 pln.. tylko brać :)

Wizy w Kolumbii nie ma. Ale w USA tak jeśli podróżujecie jako tranzyt nawet.

Nasz lot
Berlin - Monachium - NY Newark - Bogota
Bogota - NY Newark /tu stop 32 h na szybkie zwiedzanko:) / - Berlin

Co dalej?!

Plan cały czas się kształtuje jako, że sami do końca nie wiemy czego chcemy..
Dni mamy tylko 14 na miejscu.

Miała być dżungla, czyli Leticia - ale nie ma dojazdu droga lądową a otoczona dżunglą Leticia staje się dość drogim miejscem na pobyt, ceny lotów wewnętrznych skutecznie odstraszają - odwiedzimy jednak Amazonkę przy innej okazji..

Miały być góry.. Andy, namiot, trekking, lodowiec etc ale okazało się to w Kolumbii niepopularne, o czym można dobrze poczytać tutaj
szczerze... to wieje grozą jeśli idzie o większe wyjścia w góry. Narkotyki, mafia, brak pozwoleń na wspinanie, agresywne plemiona, brak informacji w internecie - coś źle to pachnie na dzień dobry.. Zobaczymy.

Na pewno zaczniemy od 2 dni w Bogocie, a skończymy na 2 dniach w Cartagenie, reszta jest w fazie czytania :)

Na ten moment polecam strony:

takie loty po Kolumbii http://www.vivacolombia.co/

przelicznik waluty http://pl.coinmill.com/COP_PLN.html

rezerwacja parkingu w DE
nam wyszły 2 tygodnie przy Tegel za 69,00 EUR

mamaMa
mamaMa - 2015-03-18 11:10
Super plan, ciekawy kraj:-)
Takie pytanie: na przesiadke w NY Polacy nie potrzebuja wizy?

ceta
ceta - 2015-03-18 11:30
@mamaMa

jak najbardziej.. każdy tranzyt przez USA to niestety wiza.. My mamy 10-letnie także nie wspomniałam.

tealover
tealover - 2015-03-18 13:36
o jeeeeejjj!!!! :))) Powodzenia! To jedna z moich wymarzonych destynacji, więc będę Cię śledzić !

Tomek
Tomek - 2015-03-19 09:09
To się znowu waluty nadźwigacie :) pzdr

deta
deta - 2015-03-21 23:16
czekamy na ciąg dalszy :)

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023