Geoblog.pl    ceta    Podróże    Kolumbia 2015    New York => Bogota / gdzie nocować w Bogocie

New York => Bogota / gdzie nocować w Bogocie

Kolumbia
Kolumbia, Bogota

Późno dolatujemy do Bogoty.

Loty trwały 15 godzin plus czekanie na lotniskach a dzień wciąż ten sam. Nasze organizmy już kompletnie nie wiedzą która jest godzina...niby chce się spać i nie , niby chce się jeść a może nie..

Noclegi w Bogocie....

My nocujemy, jak większość turystów, kolonialnej dzielnicy miasta: Candelaria

dzielnica Canablera, stare miasto, przepełnione jest hotelikami i hostelami
można znaleźć nocleg miedzy 40.000 a 50.000 COP za pokój 2 os, łazienka raczej korytarz, czasem ze śniadaniem, ale średnim
/UWAGA! pytać o ciepła wodę pod prysznicem "aqua caliente" bo w Kolumbii na południu to chyba rarytas!!!!

Sami zabokowalismy przez booking co jest doba opcją jak późno do stolicy przyjeżdżacie.

O tej porze po 22giej ulice puste i raczej nikogo na nich nie ma. Trzeba mieć hotel, wsiadać tylko do taxowki, żółta, oznaczona i wieść się pod same drzwi noclegu.
Tak jest we wszystkich większych miastach Kolumbii (poza Cartagena) nie ma co kusić losu i spacerować wieczorami czy nocą.
I nikt tego nie robi bo obawia się kradzieży.
W ciągu dnia nie ma problemu autobusy są prosto z lotniska i można jechać w ciemno do Candelaria poszukać noclegu.

Taxówki wypadają tak po 16.000-18.000 COP z lotniska i na lotnisko
ogólnie bardzo miło po samym mieście podróżuje się taxówką, za dalsze kursy możecie zapłacić 20.000-25.000 COP
aha i ważne że nie ma ustalania ceny, ma chodzić taksometr jak wsiadacie i po sprawie! Nie oszukują :)))

mamaMa
mamaMa - 2015-05-17 09:22
Wydaje mi sie, ze taksometr, a dzieki temu brak przetargowych problemow, to wielka ulga w podrozy.

ceta
ceta - 2015-05-17 17:44
dokładnie jest jak mówisz!! pierwszy raz w podroży odpoczęłam od ciągłych negocjacji i przeczucia bycia oszukanym. Kolumbijczycy w ogóle tego nie robią (chyba że jesteś w Cartagenie) i strasznie się krepują przy negocjacjach.

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023