Geoblog.pl    ceta    Podróże    USA: Floryda 2016    MOJA TRASA czyli 2000 tys km autem po Florydzie
2016

MOJA TRASA czyli 2000 tys km autem po Florydzie

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, South Beach MIAMI

Mam czas od 1 grudnia do 20 grudnia

Decyduje sie na wypożyczenie samochodu (jedyny słuszny wybór transportu na Florydzie ale o tym później)

Trasa wyglądała dokładnie tak:

Miami Airport -> Miami South Beach -> Key West -> Miami -> Fort Lauderdale -> Cocoa Beach -> Kennedy Space Center -> Orlando -> Walt Diseny World Resort -> Tampa -> Treasure Island -> St. Petersburg -> Fort De Soto County Park -> Sarasota -> Siesta Key Beach -> Fort Myers -> Sanibel Island -> Bowman's Beach -> Fort Myers Beach -> Naples -> Everglades City -> Everglades National Park -> Miami South Beach -> Miami Airport

Prawie 2 tys km

Niestety w grudniu na północ od Orlando zaczyna być już zimno (18-16 stopni i niżej) - stad taki wybór trasy bo wolałam sie trzymać słońca i ciepła, którego na codzien żyjąc w Irlandii mi brakuje :)

Drogi & nawigacja - jasno opisane, mało meczące, prosty GPS w telefonie wystarczy (ja zawsze mam mapy offline ściągnięte przed każdą podrożą i na bieżąco nawiguje)

Ruch - w godzinach szczytu , od 16stej do 18stej , jest masakra!!! Nawet jak macie 6 pasów w jedna stronę to wszystkie sa zajęte. Wieczorem odradzam, bo taka jazda po zmroku z tak wielkim ruchem jest poprostu bardzo mecząca.
Jedyny plus taki ze wszyscy jada na automacie - także jest tak jakby bardziej płynnie, bezpieczniej bo trzymają duze odległości miedzy samochodami.

Oplaty za autostrady - jeśli wam nie szkoda kasy , bo tanio nie jest, to warto, szczególnie jeśli czas was goni. Ostrzegam tylko ze jazda tam jest bardzo monotonna. Ja miałam czas i zdecydowałam sie na zwykle drogi oraz szybkiego ruchu..które tez maja czasem po 4-6 pasów. Na autostradzie poprostu wszyscy szybciej jada.

Pozdrawiam

Katarzyna Cetkowska

mirka66 - 2017-05-08 18:55
Na Florydzie chcialabym zobaczyc te slynne rozlewiska i krokodyle w naturze.

ceta
ceta - 2017-05-16 11:57
@mirka66

Polecam!! Everglades City jest wyjatkowe na swoj sposob... miasto na bagnach :)

Zasoby: 363 wpisy363 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

14.04.2023 - 14.04.2023