Geoblog.pl    ceta    Podróże    Kolumbia 2015    PNN Cocuy - Sierra Nevada del Cocuy / Administracja parku i dlaczego warto się zarejestrować... i jak dostać się do parku

Kolumbia
Kolumbia, El Cocuy

Administracja parku:

w El Cocuy:

Municipio El Cocuy. Calle 5 Nº 4-22.
Horario: todos los días de 7 a.m. – 11: 45 a.m. y de 1 p.m. – 4:45 p.m.
Telefax. 098- 7890359

lub w Güicán

Municipio Güicán de la Sierra. Transversal 4a. N° 6-60.
Horario: todos los días de 7 a.m. – 11: 45 a.m. y de 1 p.m. – 4:45 p.m.
Telefax: 098-7897280

i w Bogocie można się zarejestrować

Nivel Central Bogotá. Carrera 10 Nº 20 – 30.
Lunes a viernes en jornada continua, 8:30 a.m. – 5:30 p.m.
Tel: 3532400 (ext. 138).

Wejście do parku należy zgłosić!

Ceny
nie są małe, szczególnie dla turystów obcokrajowców:
na dzień dzisiejszy to 52,000 COP od osoby (!!) - płatne tylko gotówką, a zresztą w el Cocuy chyba w ogóle nie ma bankomatu..
Jest zniżka , polowa tej ceny chyba, dla studentów, ale bez fałszywych kart bo musicie mieć max 25 lat ;) Sprawdzają z paszportem wiec dawno przeterminowana Euro Sport Carta nie przejdzie. ;)

Aaaa i ważna sprawa: chcą zobaczyć Twoje górskie ubezpieczenie...
jakaś paranoja, bo jak nie masz to kolejne pewnie 50,000 Cie za nie skasują. My mieliśmy ubezpieczanie podróżnicze ze sportami. I wcisnęłam i po prostu numer rezerwacji lotu po polsku i byli zadowoleni. Raczej widać chodzi im o wyciągniecie kasy tylko.

Mówią tam dobrze nawet po angielsku, a to rzadkość w wioskach,, także można się dużo dowiedzieć o parku i warunkach.

!!!! Strażnicy parku kontrolują czy masz bilet przy wjeździe/wejściu. !!!

Oczywiście można iść, spróbować pójść krzakami i górami, ale teren jest tak wielki i odkryty że jest spora szansa na zgubienie drogi albo spotkanie jeepa ze strażnikami. Nie próbowaliśmy i nie polecamy!

Zgłoszenie Waszej wycieczki do biura to tez bezpieczeństwo - wiedzą ze tam jesteście. I udzielają cennych informacji w burze o aktualnym stanie pogody i panujących warunkach, niebezpiecznych Indianach:P.... itd..... Dają mapy i tłumaczą co i jak i gdzie i dlaczego wolno i nie wolno.

-----------------------------------------

Jak dostać się do samego parku?

Wejście parku jest oddalone około 1,5 do 2 godzin jazdy autem od El Cocuy czy Güicán.
Z buta raczej bezsensu to iść - chyba ze macie miesiąc wolnego :P
Po drodze same pastwiska i miliony krów.

Aby dostać się do wejścia parku należy wynająć auto 4x4 z kierowca albo jechać mlecznym wozem z mlekiem ;)
Więcej informacji w złączonych zdjęciach przy tym poście.
Tak samo organizuje się powrót ;)

Zasoby: 365 wpisów365 157 komentarzy157 1048 zdjęć1048 0 plików multimedialnych0

27.03.2024 - 27.03.2024

14.04.2023 - 14.04.2023